Jak czyścić meble ze skóry?

Skórzane meble to od lat synonim luksusu. W dzisiejszych czasach co raz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Jeśli jesteś posiadaczem skórzanego wypoczynku bądź planujesz, jego zakup powinieneś wiedzieć jak zadbać o meble skórzane. Możesz zdecydować się na domowe sposoby lub zaufać profesjonalnym środkom. 

Odkurzanie- ważne jest, aby meble regularnie odkurzać. Wtedy będą prezentować się dobrze przez lata. Odkurzanie kanapy raz na tydzień w zupełności wystarczy. 

Czyszczenie wodą z mydłem- Do czyszczenia mebli obitych skórą można wykorzystać mieszankę wody z mydłem. Dobrze wyciśniętą ściereczką przetrzeć powierzchnię kanapy czy fotela. . Jeśli chcesz aby Twoje meble wyglądały jak nowe przez lata, potrzebny jest specjalny środek ochronny, który nanosi się po czyszczeniu. Specjalistyczny środek do czyszczenia i pielęgnacji skóry. 

Choć domowe środki dobrze się sprawdzają, najbezpieczniej jest używać profesjonalnych specyfików przeznaczonych do skóry. Postępujemy z nimi zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *