Jak wybrać materac idealny ?

Sen to regeneracja dla ciała i umysłu. W czasie snu mózg naprawia uszkodzenia, porządkuje i zapamiętuje nowe informacje. Komórki i tkanki odnawiają się. Niedobór snu powoduje rozdrażnienie, problemy z pamięcią i koncentracją. Obniża odporność organizmu, który nie broni się przed chorobami i infekcjami. W wyspanym ciele zdrowy duch! 🙂 Nie ma nic lepszego niż przyjemna pobudka w wygodnym łóżku. Po komfortowej, wyspanej nocy ma się więcej energii do działania i odczuwa się większą radość z życia. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze materaca?

TWARDOŚĆ MATERACA– zarówno za twardy jak zbyt miękki materac może być szkodliwy dla kręgosłupa. Materac, który jest za miękki, sprawia że nasza sylwetka wygina się jak na hamaku. Nie zapewni on właściwego podparcia. Materac zbyt twardy, wywiera duży nacisk na ciało, w wyniku czego utrudnia przepływ krwi oraz bóle kręgosłupa i kończyn. Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym , uzależnionym od wagi ciała, osobistych preferencji oraz pozycji leżenia, w której śpimy najczęściej. Osoby, które śpią na plecach, powinny wybrać twardszy model, natomiast śpiące na brzuchu czy boku miękki. 

RODZAJ WKŁADU– do najwygodniejszych i najnowocześniejszych materacy należą: kieszeniowy, lateksowy, piankowy, wysokoelastyczny i termoelastyczny. Każdy z nich wyróżnia się super cechą ! 🙂

ROZMIAR– przy kupnie materaca należy wziąć pod uwagę, ile osób będzie na nim spało. Materac dla singli może mieć szerokość 80 cm. Jednak dla większego komfortu polecamy 90, 100 lub 120 cm. Materac dla pary powinien mieć minimum 140 cm szerokości. 

CENA– sen, który przekłada się na zdrowie, przyczynia się do szybszej regeneracji sił, poprawia witalność i jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie warto oszczędzać na zdrowiu. Pamiętajmy, że zakup dobrego materaca to inwestycja na lata. 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *